Francë, një gjykatës për të hetuar kandidatin Fillon
Francë, një gjykatës për të hetuar kandidatin Fillon
Fushata për zgjedhjet presidenciale franceze merr një kthesë edhe më dramatike, pas akuzave për ...
Gjermani, sulm me makinë në qytetin Hajdelberg
Gjermani, sulm me makinë në qytetin Hajdelberg
Tre persona kanë mbetur të plagosur në qytetin Hajdelberg të Gjermanisë, pasi një person vërshoi me makinën e tij në një zonë këmbësorësh. ...
Irak: Vritet gazetarja derisa udhëhiqte programin në Mosul
Irak: Vritet gazetarja derisa udhëhiqte programin në Mosul
Një gazetare që punon për një kanal televiziv kurd është vrarë sot nga eksplodimi i një bombe gjatë luftimeve ndërmjet trupave qeveritare dhe ...
Ukrainë: Savchenko i vizitoi rajonet nën kontrollin e separatistëve
Ukrainë: Savchenko i vizitoi rajonet nën kontrollin e separatistëve
Deputetja urkainase, Nadia Savchenko, i ka vizituar territoret në pjesën lindore të Ukrainës, që janë nën kontroll të separatisëtve të mbështetur nga ...
Afganistan: Janë vrarë 10 oficerë policorë
Afganistan: Janë vrarë 10 oficerë policorë
Zyrtarët afganë thonë se 10 oficerë të policisë janë vrarë gjatë një sulmi në provincën veriore, Zavzjan. ...
Siri: Sulme vetëvrasëse kundër forcave qeveritare në Homs
Siri: Sulme vetëvrasëse kundër forcave qeveritare në Homs
25.02.2017 | 15:13
Nga sulmet vetëvrasëse kundër forcave të qeverisë së Sirisë në qytetin perëndimor Homs, janë vrarë së paku 42 vetë, kanë thënë aktivistët e ...
SHBA: Diplomati Fried ka tërhequr vërejtjen për izolacionizëm dhe agresion rus
SHBA: Diplomati Fried ka tërhequr vërejtjen për izolacionizëm dhe agresion rus
25.02.2017 | 11:22
Diplomati amerikan, Daniel Fried, që ka shërbyer një kohë të gjatë, ka tërhequr vërejtjen kundër izolacionizmit dhe agresionit rus, gjatë fjalimit me ...
Hakmarrja e Trumpit, përjashton disa media nga Shtëpia e Bardhë
Hakmarrja e Trumpit, përjashton disa media nga Shtëpia e Bardhë
24.02.2017 | 23:52
Vetëm pak pasi presidenti Donald Trump premtoi se do të bënte diçka ndaj medieve “dinake”, të cilat i quajti sërish si “armike” të popullit amerikan, ...
Gjysmëvëllai i liderit verikorean është vrarë me agjent toksik
Gjysmëvëllai i liderit verikorean është vrarë me agjent toksik
24.02.2017 | 22:31
Kim Jong-nam, gjysmëvëllai i liderit verikorean, është vrarë me agjent toksik nervor, thanë zyrtarë të Malajzisë. ...
Në Moskë u varros Vitaly Churkin
Në Moskë u varros Vitaly Churkin
24.02.2017 | 20:09
Në Moskë shtë mbajtur të premtën shërbimi funeral për ambasadorin e ndjerë rus në Kombet e Bashkuara, Vitaly Churkin. ...
Trumpi do ta ndërtojë murin në kufi me Meksikën “edhe para kohës”
Trumpi do ta ndërtojë murin në kufi me Meksikën “edhe para kohës”
24.02.2017 | 19:47
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, u zotua se do të nisë ndërtimin e murit në kufi me Meksikën “edhe para kohës së paraparë”. ...