Lekaj: Projekti i autostradës Prishtinë-Gjilan do të ndodhë
Lekaj: Projekti i autostradës Prishtinë-Gjilan do të ndodhë
Pas zërave se Qeveria Haradinaj e ka anuluar projektin e autostradës Prishtinë-Gjilan, ka reaguar ...
Krijohet fondi për bankat, në rast krize
Krijohet fondi për bankat, në rast krize
Banka e Shqipërisë miratoi vendimin që i hap rrugë ngritjes së një fondi të posaçëm garancie, i cili do të përdoret për të mbuluar humbjet e bankave ...
“Forbes”: Bill Gates personi më i pasuri për herë të 24 radhazi
“Forbes”: Bill Gates personi më i pasuri për herë të 24 radhazi
Bill Gates u shpall njeriu më i pasur i SHBA-ve për të 24-in vit radhazi. ...
ShBA-ja do të vazhdojë ta mbështesë zhvillimin e bujqësisë
ShBA-ja do të vazhdojë ta mbështesë zhvillimin e bujqësisë
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZhR), Nenad Rikalo, ka takuar ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në ...
Limaj inkurajon tregtarët të promovojnë prodhimet vendore
Limaj inkurajon tregtarët të promovojnë prodhimet vendore
Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Fatmir Limaj, bashkë me anëtarët e Klubit të Prodhuesve të Kosovës dhe ministrin e Tregtisë dhe ...
Lluka: Gjermania partner strategjik në zhvillimin ekonomik të Kosovës
Lluka: Gjermania partner strategjik në zhvillimin ekonomik të Kosovës
18.10.2017 | 13:38
Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, ka pritur në takim ambasadorin e Gjermanisë, Christian Heldt, me të cilin ka diskutuar për ...
BERZH: Anulimi i “Brexit”, pozitiv për Britaninë
BERZH: Anulimi i “Brexit”, pozitiv për Britaninë
17.10.2017 | 22:43
Në kohën kur negocitatat për “Brexit” dhe i gjithë procesi i largimit të Britanisë nga BE-ja kanë hyrë në një rrugë të panjohur, Organizata për ...
Haradinaj priti në takim sindikalistët e KEK-ut
Haradinaj priti në takim sindikalistët e KEK-ut
17.10.2017 | 17:52
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur të martën në takim përfaqësuesit e Sindikatës së pavarur të KEK-ut (SPEK) të udhëhequr nga Izet ...
Ambasadori Sardi konfirmon mbështetjen për bujqësinë
Ambasadori Sardi konfirmon mbështetjen për bujqësinë
17.10.2017 | 16:45
Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo, ka zhvilluar të martën një takim me ambasadorin e Italisë në Prishtinë, Piero ...
OAK-u: Ministria e Inovacionit, mundësi e mirë për bizneset
OAK-u: Ministria e Inovacionit, mundësi e mirë për bizneset
17.10.2017 | 16:42
Ministri i Inovacionit dhe Ndermarrësisë, Besim Beqaj dhe përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të Kosovës (OAK) u dakorduan për të bashkëpunuar ngushtë ...
Lekaj së bashku me Dreshajn vizitoi dy projekte rrugore në Burim
Lekaj së bashku me Dreshajn vizitoi dy projekte rrugore në Burim
17.10.2017 | 14:46
Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj i shoqëruar nga kandidati për kryetar të Komunës së Burimit, Gani Dreshaj dhe deputeti Bekë Berisha, ka ...