Asnjëri nuk mund të më mposhtë
Asnjëri nuk mund të më mposhtë Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, i cili synon ta marrë edhe një mandat, ka bërë me dije se është i pamposhtur në këtë garë më 22 tetor. ...
KQZ, policia e prokuroria mbajnë konferencë për zgjedhje
KQZ, policia e prokuroria mbajnë konferencë për zgjedhje Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhunisi dhe kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi do të mbajnë konferencë të përbashkët për media ...
Hasani: Me mua kryetar çdo familje do ta ketë një të punësuar
Hasani: Me mua kryetar çdo familje do ta ketë një të punësuar Kandidati i Nismës për kryetar të Gjilanit, Bajram Hasani, ka thënë se qeveria aktuale do të punojë më së shumti për Anamoravën dhe rajonin e Gjilanit. ...
Trafiku i drogës, Kryemadhi: Meta përgjegjës po aq sa Rama
Trafiku i drogës, Kryemadhi: Meta përgjegjës po aq sa Rama Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI), Monika Kryemadhi, Ka ndarë në mënyrë të barabartë përgjegjësinë mes Edi Ramës dhe Ilir Metës sa i takon trafikut të lëndëve narkotike. ...
Kurteshi: Qëllim primar kemi kthimin e dinjitetit të qytetarëve
Kurteshi: Qëllim primar kemi kthimin e dinjitetit të qytetarëve Kandidati i Vetëvendosjes! për Gjilanin, Sami Kurteshi, që dikur ka ushtruar funksionin e Avokatit të Popullit ka treguar se futja në këtë garë për të është një sfidë e madhe. ...
Shabani: PDK-ja do ta fitojë edhe mandatin e katërt në Dragash
Shabani: PDK-ja do ta fitojë edhe mandatin e katërt në Dragash Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për kryetar të Komunës së Dragashit, Shaban Shabani, është shprehur i kënaqur me fushatën në përgjithësi dhe me mbështetjen e qytetarëve. ...
Reagimi i shtetit shqiptar
Reagimi i shtetit shqiptar Prof. dr. Sabile Keçmezi-Basha ...
Lekaj: Projekti i autostradës Prishtinë-Gjilan do të ndodhë
Lekaj: Projekti i autostradës Prishtinë-Gjilan do të ndodhë Pas zërave se Qeveria Haradinaj e ka anuluar projektin e autostradës Prishtinë-Gjilan, ka reaguar ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj. ...
Hazard lavdëron Romën pas barazimit në “Champions”
Hazard lavdëron Romën pas barazimit në “Champions” Eden Hazard ka lavdëruar Romën pas paraqitjes 3 me 3 në Ligën e Kampionëve. ...
Skenderaj bëhet me libër të trashëgimisë arkeologjike (foto)
Skenderaj bëhet me libër të trashëgimisë arkeologjike (foto) Kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku dhe drejtori i Institutit Arkeologjik të Kosovës, Enver Rexha kanë nëshkruar sot marrëveshjen e bashkëpunimit për botimin e librit “Trashëgimia arkeologjike e Komunës së Skenderajt”. ...
Përurohet këndi ri i lojërave në Parkun e Qytetit
Përurohet këndi ri i lojërave në Parkun e Qytetit Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, bashkë me ambasadoren turke në Kosovë Kivilcım Kiliç si dhe përfaqësuesit e TIKA-s përuruan sot këndin e ri të lojërave në Parkun e Qytetit. ...
Komuna e Rahovecit mbështetë financiarisht tri OJQ dhe një Shoqatë
Komuna e Rahovecit mbështetë financiarisht tri OJQ dhe një Shoqatë Kryetari i Komunës së Rahovecit, Idriz Vehapi, ka pritur të mërkurën në takim drejtuesit e OJQ-ve dhe Shoqatave të cilët kanë përfituar nga thirrja publike për shpërndarjen e subvencioneve të përgatitur nga Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale dhe bazuar në rregulloren Komunale për ndarjen e subvencioneve gjatë këtij takimi janë nënshkruar marrëveshjet me secilin përfitues. ...
“Armagedoni” hap konkurs për botim të dorëshkrimeve
“Armagedoni” hap konkurs për botim të dorëshkrimeve Shtëpia Botuese “Armagedoni”, në mbështetje të Statutit të vet, ka shpallur sot konkurs për mbështetjen e botimit të dorëshkrimeve të tezave të masterit, të magjistraturave dhe të doktoraturave të të gjitha zhanreve. ...
Libri “Blood Libel” edhe në bibliotekën kombëtare të Sofjes
Libri “Blood Libel” edhe në bibliotekën kombëtare të Sofjes Libri “Blood Libel” i autorit Bardhyl Mahmuti tani gjendet edhe në bibliotekën kombëtare të Sofjes. ...
Sonte jepet shfaqja “Shenjëtorja e errësirës”
Sonte jepet shfaqja “Shenjëtorja e errësirës” Në kuadër të Festivalit Ndërkombëtar të Teatrove “Prishtina International Theater Festival”, PITF 2017, që po mbahet në Teatrin AAB “Faruk Begolli”, sonte (e martë) do të luhen dy shfaqje. ...
Hagë: Vendimi për Ratko Mlladiqin shpallet më 2 nëntor
Hagë: Vendimi për Ratko Mlladiqin shpallet më 2 nëntor Gjykata e Kombeve të Bashkuara për krime të luftës në Hagë do ta shpall vendimin kundër ish-shefit ushtarak të serbëve të Bosnjës, Ratko Mlladiq, muajin e ardhshëm, pas procesit gjyqësor që po zgjatë më tepër se pesë vjet. ...
Protestuesit bllokojnë rrugën afër Parlamentit të Ukrainës
Protestuesit bllokojnë rrugën afër Parlamentit të Ukrainës Protestuesit ukrainas në Kiev, të cilët po kërkojnë që presidenti Petro Poroshenko, të miratojë reformat kundër korrupsionit ose të tërhiqet, kanë bllokuar me dhjetëra tenda një rrugë kryesore pranë Parlamentit të Ukrainës. ...
Spanja kërcënon Kataloninë
Spanja kërcënon Kataloninë Spanja do të pezullojë autonominë e Katalonisë nëse udhëheqësi i rajonit nuk heq dorë nga përpjekjet për pavarësi, ka deklaruar të mërkurën zëvendëskryeministrja e vendit, Soraya Saenz de Santamaria. ...
...
Ronaldo, i përkushtuar për familjen
Ronaldo, i përkushtuar për familjen Cristiano Ronaldo ka kaluar këtë fillim javë me familjen duke kaluar çaste të këndshme me fëmijët dhe të dashurën Georgina Rodriguez. ...
“Samsung” me plane të mëdha për “Galaxy Note 9”
“Samsung” me plane të mëdha për “Galaxy Note 9” Kompania “Samsung” sivjet ka lansuar telefonin “Galaxy Note 8”, i cili ka marrë kritika të mira që prej prezantimit. ...
“Facebook”-u me aplikacion që tregon si të silleni mirë
“Facebook”-u me aplikacion që tregon si të silleni mirë Një aplikacioni i cili inkurajon adoleshentët që të sillen mirë me njëri-tjetrin, është blerë nga rrjeti social “Facebook”. ...
“WhatsApp”-i po përgatitet për opsionin telefonatat në grup
“WhatsApp”-i po përgatitet për opsionin telefonatat në grup “WhatsApp”-i është duke punuar mbi telefonatat në grup dhe ky funksion i ri duhet të fillojë në vitin 2018. ...
“The Times”: Irani është përgjegjës për sulmin kibernetik në Britani
“The Times”: Irani është përgjegjës për sulmin kibernetik në Britani “The Times e Londrës”, shkroi se Irani është përgjegjës për sulmin më të madh kibernetik ndaj Parlamentit britanik, ku në muajin qershor 9 mijë adresa emaili u sulmuan, por vetëm 90 u kompromentuan. ...
Australi, garë me makinat solare
Australi, garë me makinat solare Rreth 40 makina që funksionojnë me energji diellore kanë përshkuar 3.000 km nga veriu tropikal i Australisë deri në brigjet jugore të këtij shteti, si pjesë e sfidës botërore diellore, e cila nisi të dielën. ...