Daut Haradinaj: Rahoveci e përkrah Smajl Latifin për kryetar të komunës
Daut Haradinaj: Rahoveci e përkrah Smajl Latifin për kryetar të komunës
Deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj ka bashkëbiseduar më banorët e fshtatit Fortes të Rahovecit. Me ...
Ilir Rexhepi: Shpend, mund të jesh zëdhënës i Komunës, por jo i KUR “Prishtinës”!
Ilir Rexhepi: Shpend, mund të jesh zëdhënës i Komunës, por jo i KUR “Prishtinës”!
Pas deklaratës së kryetarit të Prishtinës Shpend Ahmeti se “E kemi dezinfektuar gypin nga sot do të kemi 24 orë ujë, nëse ka reduktime ka vetëm nga ...
Përurohet shkolla e re “Bajram Curri” në fshatin Nishor të Suharekës (Foto)
Përurohet shkolla e re “Bajram Curri” në fshatin Nishor të Suharekës (Foto)
Në fshatin Nishor të komunës së Suharekës është përuruar të hënën shkolla e re “Bajram Curri”. I pranishëm në përurimin e kësaj shkolle ishte edhe ...
Përkujtohet dëshmori Mejdi Xhaferri
Përkujtohet dëshmori Mejdi Xhaferri
Në 18-vjetorin e rënies është përkujtuar dëshmori i kombit, Mejdi Xhaferri dhe është shënuar dita e shkollës në fshatin Mirosalë të Ferizajt e cila ...
Asfaltohet rruga që lidhë fshatrat Marali dhe Maxharrë
Asfaltohet rruga që lidhë fshatrat Marali dhe Maxharrë
Ka filluar të hënën asfaltimi i rrugës që lidhë fshatrat Marali dhe Maxharrë të komunës së Malishevës. ...
Lladrovci inspekton punimet në Komoran
Lladrovci inspekton punimet në Komoran
27.03.2017 | 15:09
Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, së bashku me drejtorin e Urbanizmit dhe Organin Mbikëqyrës të Punimeve, kanë inspektuar rrugën e ...
Lladrovci inspekton punimet në Komoran
Lladrovci inspekton punimet në Komoran
27.03.2017 | 15:09
Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, së bashku me drejtorin e Urbanizmit dhe Organin Mbikëqyrës të Punimeve, kanë inspektuar rrugën e ...
Homazhe në përvjetorin e familjes Rama dhe familjes Halimaj
Homazhe në përvjetorin e familjes Rama dhe familjes Halimaj
27.03.2017 | 14:37
Kryetari i Komunës së Kastriotit, Xhafer Gashi së bashku me bashkëpunëtorët e tij dhe me kryeparlamentarin Kadri Veseli, ka bërë homazhe para ...
UBT-ja dhe komuna e Gjakovës arrijnë marrëveshje bashkëpunimi
UBT-ja dhe komuna e Gjakovës arrijnë marrëveshje bashkëpunimi
27.03.2017 | 14:36
Rektori i Universitetit për Biznes dhe Teknologji (UBT), Edmond Hajrizi, dekani i Fakultetit të Arkitekturës, Lulzim Beqiri dhe dekani i Inxhinierisë ...
UPZ-ja dhe UP-ja iniciojnë bashkëpunimin me Universitetin e Padovës
UPZ-ja dhe UP-ja iniciojnë bashkëpunimin me Universitetin e Padovës
27.03.2017 | 14:35
Universiteti “Ukshin Hoti” në Prizren dhe Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” kanë zhvilluar një vizitë në Universitetin e Padovës në Itali ...
Nis pastrimi i një dege të lumit “Mirusha”
Nis pastrimi i një dege të lumit “Mirusha”
27.03.2017 | 13:22
Gjatë vikendit dhe sot është duke vazhduar pastrimi i përroskës, degë e lumit “Mirusha”, e cila kalon në një pjesë të qytetit të Malishevës. ...