Opozita këmbëngulëse për ta kundërshtuar “me forcë” demarkacionin
Opozita këmbëngulëse për ta kundërshtuar “me forcë” demarkacionin
Përfaqësues të partive politike në opozitë kanë ‘kërcënuar’ me përdorim, siç thonë, ‘të të gjitha ...
Thaçi shpreson në përmirësimin e gjendjes shëndetësore të Rexhepit
Thaçi shpreson në përmirësimin e gjendjes shëndetësore të Rexhepit
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë së vazhdojnë të shpresojnë për gjendjen shëndetësore të ish-kryeministrit Bajram Rexhepi. ...
Bajrami: Është duke u finalizuar Projektligji për tekste shkollore
Bajrami: Është duke u finalizuar Projektligji për tekste shkollore
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT), Arsim Bajrami, ka bërë me dije së Projektligji për tekste shkollore është në finalizim e sipër. ...
KMDLNj-ja, Thaçit: Publikoje listën e të dënuarve që i ka falur
KMDLNj-ja, Thaçit: Publikoje listën e të dënuarve që i ka falur
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut (KMDLNj), të mërkurën ka kërkuar nga presidenti Hashim Thaçi që ta publikojë listën e të dënuarve që ...
Ahtisaari, liderëve nga Kosova: Mos humbni kohë, vazhdojeni dialogun me Serbinë
Ahtisaari, liderëve nga Kosova: Mos humbni kohë, vazhdojeni dialogun me Serbinë
Në 100-vjetorin e pavarësisë së Finlandës, të mërkurën në Prishtinë është mbajtur seminari “Kosova dhe Finlanda bashkërisht e ndërtojnë të ardhmen”. ...
Një ditë para seancës gjyqësore, Haradinaj porosi për Kosovën
Një ditë para seancës gjyqësore, Haradinaj porosi për Kosovën
26.04.2017 | 12:08
Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka porositur bashkëpartiakët e tij që të vazhdojnë të punojnë për të mirën e ...
Historianët të premten bllokojnë rrugën afër Manastirit të Deçanit
Historianët të premten bllokojnë rrugën afër Manastirit të Deçanit
26.04.2017 | 11:55
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, Dega në Deçan, ka njoftuar se të premten, më 28 prill 2017, në orën 11:00 deri në orën 12:00, në mënyrë ...
Thaçi: Zgjedhjet e parakohshme, vullnet i partive politike
Thaçi: Zgjedhjet e parakohshme, vullnet i partive politike
26.04.2017 | 11:49
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se respekton Kushtetutën e vendit kur bëhet fjalë për mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme. ...
Delegacioni i Komisionit për Punë të Jashtme vazhdon takimet në Kroaci
Delegacioni i Komisionit për Punë të Jashtme vazhdon takimet në Kroaci
26.04.2017 | 11:42
Në vazhdën e aktiviteteve nga vizita zyrtare në Kuvendin e Kroacisë, delegacioni i Komisionit për Punë të Jashtme, u takua edhe me udhëheqësin e ...
Aida Dërguti merr një lajm të mirë
Aida Dërguti merr një lajm të mirë
26.04.2017 | 11:41
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje!, Aida Dërguti, në një status në llogarinë e saj në “Facebook” ka njoftuar se ...
MSh-ja thotë se nuk ka nevojë për grevë
MSh-ja thotë se nuk ka nevojë për grevë
26.04.2017 | 11:35
Për grevën e paralajmëruar nga Federata e Sindikatave të Shëndetësisë të Kosovës, Ministria e Shëndetësisë konsideron se nuk ka nevojë për grevë, me ...