Disa fakte mbresëlënëse për universin
Disa fakte mbresëlënëse për universin
Në kohët e lashta, njerëzit besonin se Toka ishte e sheshtë dhe mbahej lart nga tre balena. Sot, ne ...
Kush mendon se ka zbuluar sekretin e jetës
Kush mendon se ka zbuluar sekretin e jetës
Makijazhi të bën të bukur vetëm së jashtmi, por nuk të ndihmon nëse je e shëmtuar së brendshmi. Gjithmonë nëse nuk e ha makijazhin. ...
Nikaragua: Dy studiuesit nxirren të gjallë nga vullkani
Nikaragua: Dy studiuesit nxirren të gjallë nga vullkani
Një studiues vullkanesh dhe ndihmësi i tij për pak sa nuk kanë humbur jetën pasi ranë në një vullkan gjigant në Nikaragua. ...
Dëshironi të jetoni në Kanadë, ja si
Dëshironi të jetoni në Kanadë, ja si
Mënyrat më të thjeshta për të imigruar në Kanada janë të pranueshme për të gjithë njerëzit. ...
Era shkel gjysmë milion klikime pak orë pas publikimit të “Redrum” (video)
Era shkel gjysmë milion klikime pak orë pas publikimit të “Redrum” (video)
Era Istrefi ka thyer rekord në skenën e muzikës shqiptare, duke siguruar gjysmë milion klikime pak orë pas lansimit të këngës së saj më të re ...
Kush është Enriko Kuça, shqiptari që sundoi 50 vjet Italinë
Kush është Enriko Kuça, shqiptari që sundoi 50 vjet Italinë
24.02.2017 | 12:05
“Kjo është historia e një burri, i cili që prej fundit të Luftës së Dytë Botërore deri në fillim të Mijëvjeçarit të ri ka qenë në majën e fuqisë ...
8 perandorët më të përgjakshëm të historisë së Romës
8 perandorët më të përgjakshëm të historisë së Romës
24.02.2017 | 12:02
Ata shpesh përshkruhen si të pamëshirshëm dhe të etur për gjak, të famshëm për mbretërimit e tyre tiranike. Historiani Sean Land na rrëfen për 8 ...
Ku shkojnë kujtimet e frikshme?
Ku shkojnë kujtimet e frikshme?
24.02.2017 | 11:53
Zbulohet në tru “harta e terrorit” ...
Kolesteroli i lartë, 8 ushqime që duhet t’i evitoni
Kolesteroli i lartë, 8 ushqime që duhet t’i evitoni
24.02.2017 | 11:51
Për të kontrolluar kolesterolin është shumë e rëndësishme që të kihet kujdes me dietat apo stilin e jetesës. ...
Ja pse telefoni nuk duhet mbajtur në xhepin e pasëm
Ja pse telefoni nuk duhet mbajtur në xhepin e pasëm
23.02.2017 | 23:44
Telefonat po u jepen foshnjave, disa e mbajnë të varur në gjoks ndërsa meshkujt në xhepin e pasmë të pantallonave. ...
Instagrami vjen me risi, mësoni për çfarë bëhet fjalë
Instagrami vjen me risi, mësoni për çfarë bëhet fjalë
23.02.2017 | 23:20
Pas thashethemeve vjen realiteti: Instagram “revolucionarizoi” stilin e tij dhe sjell albumin e fotove, duke u bërë i ngjashëm me "Facebook", ...