Kozniku e përsërit: Jam gati për Kosovën
Kozniku e përsërit: Jam gati për Kosovën
Legjenda e futbollit të Kosovës, Adrian Kozniku është shprehur i gatshëm për ta marrë drejtimin e ...
Ja çfarë thotë trajneri i Bosnjës për Shqipërinë
Ja çfarë thotë trajneri i Bosnjës për Shqipërinë
Trajneri i Bosnjës, Mehmed Bazhdareviq e vlerëson maksimalisht ndeshjen kundër Shqipërisë por nënvizon se rezultati nuk ka rëndësi për sfidën që do ...
Debutim i suksesshëm i gjyqtarëve nga Kosova
Debutim i suksesshëm i gjyqtarëve nga Kosova
Treshja e gjyqtarëve nga Kosova, Genc Nuza, Bujar Selimaj dhe Fatlum Berisha, kanë debutuar më sukses në arenën ndërkombëtare, pasi e kanë drejtuar ...
Bunjaki e ka besimin e FFK-së
Bunjaki e ka besimin e FFK-së
Albert Bujnaki, pavarësisht kritikave nga trajnerët dhe analistët, vazhdon ta ketë përkrahjen e drejtuesve të Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK). ...
Kuqezinjtë e rinjë e mposhtën Moldavinë
Kuqezinjtë e rinjë e mposhtën Moldavinë
Kombëtarja e Shqipërisë U-21 pas barazimit të dy ditëve më parë në miqësoren ndaj moshatarëve të Moldavisë me rezultatin e bardhë 0-0, kanë dalë ...
Mbappe në Real?
Mbappe në Real?
27.03.2017 | 17:21
Kylian Mbappe mund të transferohet në Real Madrid. Lajmi tashmë është konfirmuar edhe nga presidenti i Real Madridit, Flornetino Perez. ...
Ja kush po e kërkon Etrit Berishën
Ja kush po e kërkon Etrit Berishën
27.03.2017 | 17:16
Portieri i parë i Kombëtares së Shqipërisë dhe skuadrës së Atalantës, Etrit Berisha në fund të këtij edicioni do të vendos për të ardhmen e tij. ...
Hoeness: Ancelotti kërkon eliminimin e Realit me çdo kusht
Hoeness: Ancelotti kërkon eliminimin e Realit me çdo kusht
27.03.2017 | 16:24
Shorti i çerekfinaleve të Ligës së Kmapionëve ka rezervuar një prej sfidave më të mëdha të kompeticionit, atë mes Bayern Munchen dhe Real Madrid. ...
De Biasi, Xhakës: Nuk je Maradona dhe Pele
De Biasi, Xhakës: Nuk je Maradona dhe Pele
27.03.2017 | 15:04
Është konsideruar me të drejtë skandal në Kombëtaren e Shqipërisë largimi i Taulant Xhakës nga grumbullimi, pas ndeshjes me Italinë. Se kush ka të ...
Presidenti i Lazios mburret me Strakoshën
Presidenti i Lazios mburret me Strakoshën
27.03.2017 | 14:37
Claudio Lotito është njëkohësisht presidenti i Lazios në Serinë A dhe i Salernitanës në Serinë B. Pikërisht te ky klub i dytë, një vit më parë ai ...
De Biasi: Ja e vërteta për Abrashin
De Biasi: Ja e vërteta për Abrashin
27.03.2017 | 13:25
Trajneri i Shqipërisë në futboll, Gianni De Biasi ka bërë me dije se nuk ka asnjë mosmarrëveshje me Amir Abrashin. ...