Ja sa para do t’i marrin nga shteti Majlinda, Nora dhe Dritoni
Ja sa para do t’i marrin nga shteti Majlinda, Nora dhe Dritoni
21.04.2017 | 10:42
Majlinda Kelmendi, Nora Gjakova dhe trajneri i tyre Driton Kuka do të shpërblehen nga shteti për sukseset kulminante që arritën në Kampionatin Evropian të xhudos në Poloni.
Majlinda Kelmendi do të shpërblehet me 20 mijë euro për medaljen e artë, kurse Nora Gjakova do të shpërblehet 8 mijë euro për medaljen e bronztë, ndërsa trajneri Driton Kuka do të shpërblehet me 14 mijë euro, 10 mijë nga gjysma e shumës së Majlindës dhe 4 mijë nga gjysma e shpërblimit të Norës.
 
Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)
List of videos