“Samsung” me plane të mëdha për “Galaxy Note 9”
“Samsung” me plane të mëdha për “Galaxy Note 9”
Kompania “Samsung” sivjet ka lansuar telefonin “Galaxy Note 8”, i cili ka marrë kritika të mira që ...
“Facebook”-u me aplikacion që tregon si të silleni mirë
“Facebook”-u me aplikacion që tregon si të silleni mirë
Një aplikacioni i cili inkurajon adoleshentët që të sillen mirë me njëri-tjetrin, është blerë nga rrjeti social “Facebook”. ...
“WhatsApp”-i po përgatitet për opsionin telefonatat në grup
“WhatsApp”-i po përgatitet për opsionin telefonatat në grup
“WhatsApp”-i është duke punuar mbi telefonatat në grup dhe ky funksion i ri duhet të fillojë në vitin 2018. ...
“The Times”: Irani është përgjegjës për sulmin kibernetik në Britani
“The Times”: Irani është përgjegjës për sulmin kibernetik në Britani
“The Times e Londrës”, shkroi se Irani është përgjegjës për sulmin më të madh kibernetik ndaj Parlamentit britanik, ku në muajin qershor 9 mijë ...
Australi, garë me makinat solare
Australi, garë me makinat solare
Rreth 40 makina që funksionojnë me energji diellore kanë përshkuar 3.000 km nga veriu tropikal i Australisë deri në brigjet jugore të këtij shteti, ...
“Alibaba” investon 15 miliardë dollarë në inteligjencën artificiale
“Alibaba” investon 15 miliardë dollarë në inteligjencën artificiale
12.10.2017 | 23:17
Gjiganti kinez i tregtisë në internet, “Alibaba” njoftoi sot se do të investojë rreth 13 miliardë dollarë në kërkim, kryesisht për të rritur ...
“Twitter” po bën gati funksionin e ri
“Twitter” po bën gati funksionin e ri
11.10.2017 | 22:19
Rrjeti i madh social, “Twitter”, është duke punuar në funksionin e ri. ...
Shefi i “Windows 10” kalon në “Android”
Shefi i “Windows 10” kalon në “Android”
11.10.2017 | 22:17
Kur prezantoi Windows 10, Microsoft trumpetoi fort edhe versionin mobile të këtij sistemi operimi, i cili gjithsesi nuk arriti që të joshë klientët ...
Parqet eoliene mund të furnizojnë gjithë botën me energji
Parqet eoliene mund të furnizojnë gjithë botën me energji
10.10.2017 | 22:45
Parqet eoliene në mes të detit mund të gjenerojnë më shumë energji të rinovueshme sesa ato të instaluara në tokë, me shumë mundësi mjaftueshëm për të ...
Basti 100 milionë dollarësh i Elon Musk
Basti 100 milionë dollarësh i Elon Musk
09.10.2017 | 21:32
Numërimi mbrapsht ka filluar që më 30 shtator dhe nëse inxhinierët e Teslas nuk arrijnë që të ndërtojnë brenda 100 ditësh një megabateri që do të ...
“iOS 11” me probleme të shumta
“iOS 11” me probleme të shumta
06.10.2017 | 21:46
“iOS 11” është i mbushur plot me karakteristika (duke përfshirë shumë të fshehta), por pas raporteve të disa gabimeve, Upgrade Guide këshilloi ...