Ballkani mposhti edhe Arbërinë, Llapi triumfon në Drenicë

30 nëntor 2020 | 14:55

Liderja e Superligës, Ballkani e ka mposhtur edhe Arbërinë (2-1), në ndeshjen e zhvilluar sot në kuadër të javës së 15-të.

Golat janë shënuar në pjesën e parë të ndeshjes. Në minutën e 8-të, Blend Baftiu shënoi golin e parë për vendasit. Ndërsa për golin e dytë u përkujdes sulmuesi më i mirë në ligë, Mirlind Daku. Arbëria e shënoi golin e parë nëpërmjet Kreshnik Bahtirit. Pjesa e parë u mbyll 2-1, kurse në pjesën e dytë rastet për shënim nuk munguan, por gola të tjerë nuk pati.

Në ndeshjen tjetër që u zhvillua në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj, triumfuese doli skuadra e Llapit në përballje me Drenicën. Golin e vetëm dhe të fitores për llapjanët e shënoi Ramadani, në minutën e parafundit të kohës së rregullt.