S’ka fitues në derbin Chelsea – Liverpool

13 gusht 2023 | 19:58

Chelsea dhe Liverpooli nuk kanë shkuar më shumë se një barazim 1-1 në super ndeshjen e javës së parë të Premier Ligë. Në “Stamford Bridge” ndeshja nisi më mirë për ekipin e Klopp që gjeti avantazhin në minutën e 18-të.

Pas një aksioni spektakolar, Salah shërben në zonë për Luis Diaz, i cili me një prekje të lehtë e devijon “sferën” në kuadrat. Chelsea zgjohet dhe më kalimin e minutave fiton më shumë terren. Në minutën e 37-të, pas një rrëmuje në zonën e Liverpoolit, është Axel Disasi që tregohet i vëmendshëm duke mposhtur portierin Alisson.

Pjesa e parë u mbyll më këtë rezultat, ndërkohë që në fillimin e së dytës Blutë e Londrës janë më dominues në lojë dhe në raste. Në minutat shtesë të ndeshjes, të dyja ekipet kishin nga një mundësi të artë shënimi me Nunez dhe Mudryk.

Kampionia në fuqi e Superligës, Ballkani dhe nënkampionia Drita, e…