Messi pushoi, por ekipi i tij pësoi humbje të thellë

17 shtator 2023 | 13:26

Lionel Messi nuk ishte në fushë derisa ekipi i tij, Inter Miami pësoi humbje me rezultat 2-5 nga Atlanta United.

Të parët në epërsi kaluan mysafirët me anë të Leonard Campana, në minutën e 25’. Vendasit u kthyen në lojë shpejt me anë të Tristan Muymba në minutën e 36’.

Golin e tretë e shënoi Kamal Miller, i cili realizoi autogol në minutën e 41’. Vetëm tre minuta më vonë Brooks Lennon shënoi golin e tretë në ndeshje për Unitedin.

Në pjesën e dytë, Campana shënoi edhe njëherë duke u munduar që të ngushtojë epërsinë, me një gol në minutën e 53’.

Megjithatë, Atlanta shënoi edhe dy herë, me Giorgos Giakoumakis në minutën e 76’ dhe Tyler Wolff në minutën e 89’.

Inter Miami pas 27 ndeshjeve renditet në vendin e 27-të me 28 pikë pas 27 ndeshjeve.

Rusia nisi një sulm të kombinuar me dronë dhe raketa…