City shkatërron Bournemouthin

04 nëntor 2023 | 18:06

Kanë përfunduar pesë ndeshjet që ishin duke u zhvilluar momentalisht në Premier Ligën angleze, ku kemi rezultate tejet interesante.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Etihad”, Manchester City e ka shkatërruar 6:1 Bournemouthin, raporton KosovaPress.

Golat për kampionin anglez i shënuan Doku (minuta e 30’), Silva (minuta e 33’ dhe 84’), Akanji (minuta e 37’), Foden (minuta e 64’) dhe Ake (minuta e 88’).

Po ashtu, krahas këtij takimi u zhvillua edhe ndeshja interesante mes Evertonit dhe Brightonit, e cila nuk prodhoi fitues dhe u mbyll me rezultat 1:1.

Golin për Evertonin e shënoi Vitali Mykolenko (minuta e 7’), kurse Ashley Young shënoi autogol në minutën e 84’ për ta barazuar rezultatin në 1:1 për Brightonin.

Rezultatet e ndeshjeve që kanë përfunduar në Premier Ligë i gjeni më poshtë.

Fulham 0:1 Manchester United

Brentford 3:2 West Ham

Burnley 0:2 Crystal Palace

Everton 1:1 Brighton

Manchester City 6:1 Bournemouth

Sheffield United 2:1 Wolverhampton

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është takuar me Presidentin e…