Barcelona e fiton miqësoren ndaj Cityt

31 korrik 2024 | 11:25

Skuadrat evropiane janë duke i zhvilluar përgatitjet e fundit para se të fillojnë ligat nëpër Evropë. U zhvillua një super miqësore mes Barcelonës e Manchester Cityt, me kohën e rregullt që u mbyll baras 2:2, por pas penalltive fitues dolën spanjollët 1:4.

Në minutën e 24-të u realizua goli i parë në ndeshje. Atë e shënoi sulmuesi i ri i Barcelonës, Pau Victor. Ishte O’Reilly ai i cili i barazoi shifrat në minutën e 39-të.

Në kohën shtesë të pjesës së parë, katalunasit rikthyen edhe njëherë rezultatin, këtë herë me Pablo Torre për 1:2. Në minutën e 59-të, Jack Grealish i barazoi shifrat në 2:2 me një gol të bukur, pas një aksioni mirë të ndërtuar nga City.

Barcelona në penallti fitoi me rezultat 4:1 falë golave nga Lewandowski, Darvich, Balde dhe Martinez, derisa te City shënoi vetëm Ahmed Fatah pasi Kalwin Phillips dhe Wright humbën penalltitë e tyre.

Manchester City e kishte humbur edhe një miqësore këtë parasezon atë nda Celtic, ditë më parë.

Rrjeti po gumëzhin nga fotot e sikletshme që janë publikuar…