Chelsea ndahet baras me Crystal Palace

01 shtator 2024 | 16:52

Chelsea dhe Crystal Palace kanë barazuar me rezultat 1-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë të Ligës Premier.

Fillimi i ndeshjes ishte i njëjtë për të dy skuadrat, që nuk rrezikuan edhe aq shumë.

Chelsea kishte dy raste të mira me Noni Madueken, por ai nuk arriti të gjejë rrjetën.

Në minutën e  25-të,  Cole Palmer asistoi te Nicolas Jackson që shënoi për 1-0.

Edhe fillimi i pjesës së dytë i takoi Chelseat, por Levi Coeil nuk arriti të shënojë.

Crystal Palace arriti t’i barazojë shifrat në 1-1 në minutën e 54-të, me golin e Eberechi Eze.

Deri në fund rezultati nuk ndryshoi dhe dy skuadrat u desh të pajtohen me barazimin.

Chelsea ka 4 pikë nga tri ndeshjen, ndërsa kjo ishte pika e parë për Crystal Palace.

Tre persona humbën jetën pasi një aeroplan u përplas me…