Fillimi 100 për qind i Barcelonës në La Liga përfundon me humbje nga Osasuna

29 shtator 2024 | 13:46

Futbollisti Ante Budimir ka shënuar dy gola teksa Osasuna mahniti Barcelonën, e cila pati humbjen e parë të sezonit në La Liga.

Sulmuesi kroat u shfaq prapa mbrojtjes së Barçës për të shënuar me kokë krosimin e Bryan Zaragoza nga afërsia pas 18 minutash.

Zaragoza rriti epërsinë e Osasuna-s, duke kaluar portierin Inaki Pena.

Pau Victor shënoi një gol për Barçën pas pushimit me një përpjekje që portieri Sergio Herrera u hodh në rrjetë.

Por Budimir riktheu avantazhin e Osasuna-s me dy gola, duke kthyer penalltinë që fitoi kur u rrëzua nga Sergi Dominguez brenda zonës.

Abel Bretones rriti epërsinë në 4-1 kur gjuajti një goditje të ashpër nga skaji i zonës në këndin e poshtëm djathtas me pesë minuta të mbetura.

Humbja do të thotë që Barça, e cila kishte fituar shtatë ndeshjet fillestare të ligës, humbi mundësinë për të barazuar fillimin e saj më të mirë ndonjëherë në një sezon. Real Madrid mund të lëvizë një pikë pas liderëve me fitoren ndaj Atletico Madrid të dielën, shkruan “BBC”.

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj,…