Fiorentina ia shkakton humbjen e parë Milanit

20 nëntor 2021 | 22:55

Fiorentina ka arritur të shënojë fitore ndaj Milanit me rezultat 4:3, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 13-të në Serie A.

Fiorentina ishte në epërsi të dyfishtë pas 45 minutave të parë falë golave të Duncan 15′ dhe Saponara 45+1.

Vendasit e trefishuan epërsinë përmes Vlahovic në minutën e 60-të, por më pas Ibrahimoviq i “ndezi” motorët.

Ai shënoi dy gola të shpejtë. Fillimisht në minutën e 62-të dhe më pas në të 67-tën.

Kur mendohej se Milani do të nxirrte të paktën një barazim për ta evituar humbjen e parë të sezonit, kështu nuk mendoi sulmuesi Vlahoviq që realizoi për 4:2 në minutën e 86-të.

Krejt çfarë bënë kuqezinjtë deri në fund ishte goli i ngushtimit të rezultatit në 4:3 i shënuar nga Venutti në portën e vet.

Me këtë fitore, Fiorentina ngjitet në vendin e gjashtë me 21 pikë, kurse Milani mbetet i dyti me 32 gjithsej.

Nga: Sali Bislimi Rapsodët Lahuta e Malësisë ishte bibla jonë.…