Kosova U19 pëson humbje nga Sllovenia në ndeshjen përcaktuese

14 nëntor 2023 | 15:39

Përfaqësuesja e Kosovës U19 ka pësuar humbje nga Sllovenia U19, në ndeshjen vendimtare për promovim në Ligën A për kualifikimet e Evropianit “Lituania 2024”.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Igrišče Terme” në Çatezh u mbyll me shifrat 5-2, në dobi të vashave sllovene. Rezultati u zhbllokua në minutën e 9-të kur shënoi Naja Miheliç. Vetëm dy minuta më vonë Noelle Vilçnik shtoi epërsinë e slloveneve në 2-0, teksa Naja Miheliç shënoi pak para përfundimit të pjesës së parë për 3-0. E njëjta futbolliste kompletoi tregolshin vetëm dy minuta pasi filloi pjesa e dytë për 4-0.

Të përzgjedhurat e Albina Rrahmanit, në minutën e 51-të e ngushtuan disavantazhin me golin e Eltina Bozhdaraj. E njëjta futbolliste realizoi edhe në minutën e 80-të, por ishte vonë për ndryshim të epilogut të ndeshjes, ngase paraprakisht në minutën e 61-të Sllovenia shënoi edhe golin e pestë përmes Nezha Çebashek.

Do theksuar se për “dardanet” gjërat u vështirësuan edhe më shumë nga minuta e 60-të kur Kreshnike Ramaj u përjashtua nga loja pas kartonit të dytë të verdhë.

Qytetarët e intervistuar nga “Ekonomia Online” janë shprehur të zhgënjyer…