Penza me lehtësi në finale

05 tetor 2021 | 11:13

Penza ka kaluar në finale të Superkupës së Kosovës në basketboll për femra, duke mundur në finale Vëllaznimin me rezultat 92:36.

Penza dominoi nga fillimi deri në fund, duke shënuar fitore të merituar. Vashat pejane ishin bindëse në periudhën e parë, që e fituan 40:3. Ato nuk u ndalën as në çerekun e dytë, duke shkuar në pushim me rezultat 60:15.

Lojë e ngjashme u zhvillua edhe në periodën e tretë, ku skuadra pejane nuk lëshoi pe dhe dominoi në mbrojtje e në sulm, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 78:29. 10 minutat e fundit u zhvilluan vetëm formalisht dhe Penza triumfoi në fund me rezultat 92:36.

Në ndeshjet e basketbollit lejohen 10 % e tifozëve, të cilët duhet të jenë të vaksinuar ose me Test PCR ose Rapid, ose Serologjik.

Të gjitha ndeshjet transmetohet në Art Motion dhe Kujtesa.

Goran Stanishiq është dënuar me 20 vite burgim nga Gjykata…