Shqipëria mposht Androrrën

15 nëntor 2021 | 22:44

Kombëtarja e Shqipërisë është rikthyer te fitorja pas dy humbjeve (nga Polonia dhe Anglia) duke e mposhtur Andorrën me rezultat minimal 1-0.

Pjesa e parë e ndeshjes së zhvilluar në stadiumin “Air Albania” në Tiranë u mbyll pa gola edhe pse ishin kuqezinjtë ata që e dominuan ndeshje, transmeton KosovaPress.

Edhe në fraksionin e dytë Shqipëria u tregua më kërkuese dhe si rezultat edhe e gjeti golin.

Ishte Çekiçi lojtari që e shënoi golin e fitores në minutën e 74’ të ndeshjes nga penalltia të cilën paraprakisht e fitoi sulmuesi Myrto Uzuni.

Kështu Shqipëria mbetet jashtë Kampionatit Botëror “Katar 2022”, por e mbyllë këtë cikël si e treta në grupin i me 18 pikë, një më pak se Hungaria që ka 17 sosh.

Në këtë grup liderë është Anglia me 26 pikë kurse Polonia e dyta me 20 sosh.

Presidenti Emmanuel Macron ka ndryshuar ngjyrën blu në flamurin zyrtar…