Start i fuqishëm nga Arsenali

12 shtator 2020 | 15:49

Arsenali e kanë nisur për mrekulli sezonin 2020/21. Skuadra e drejtuar nga Mikel Arteta, ka dhënë sinjale mëse pozitive në ndeshjen hapëse të këtij sezoni në Premierligë.

‘Gunners’ kanë shënuar fitore në udhëtim kundër Fulham, me rezultatin 0:3. Goli i parë në këtë takim erdhi në minutën e 9’, nga Alexandre Lacazette, pas asistimit të Willian.

Në pjesën e dytë, londinezët gjetën golin edhe dy herë të tjera. Fillimisht, ishte Gabriel ai që realizoi, në minutën e 49’, pas një goditje nga këndi, duke u regjistruar edhe asistimi i dytë i Willian.

Rezultatin final e vulosi Pierre Emerick Aubameyang, sikur të mos mund të mungonte në listën e realizatorëve. Edhe në këtë gol asistoi Willian.

Me këtë fitore, Arsenal numëron tri pikët e para për këtë sezon. Fulham e nis edicionin me humbje, por edhe me paraqitje krejtësisht të zbehtë.

Ylber Ramadani, mesfushori i kombëtares shqiptare, ka dalë pozitiv me…